ZW
Aktualności
 MIEDZYNARODOWE POKAZY LOTNICZE AIR SHOW 2017
27.08.2017
W dniach 26-27 sierpnia 2017 r. żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie zabezpieczyli ochronnie strefę VIP podczas tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017.

   W sobotę i w niedziele na lotnisku w Radomiu odbyły się  Miedzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017. Air Show to impreza łącząca pokazy statków powietrznych z naziemną statyczną wystawą sprzętu wojskowego i jest jedną z najwiekszych imprez tego typu w Europie.

   Jak co roku ciężar zabezpiecznia ochronnego w celu zagwarantowania bezpieczeństwa najważniejszym osobom przebywającym w strefie VIP spoczywał na żołnierzach z Odziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Air Show to kilka dni realizacji czynności ochronnych, które anngażują znaczne siły. Zostały one poprzedzone licznymi rekonesansami oraz spotkaniami organizacyjnymi.

   W uroczystym otwarciu pokazów dokonanym przez  Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza uczestniczył Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch oraz Zastępca Komendanta warszawskiego OeSu ppłk Michał Cichocki.

   Podczas tegorocznych pokazów widzowie mieli okazję obserwować 76 samolotów i śmigłowców w lotach dynamicznych oraz 54 maszyny na wystawie statycznej. Air Show odbywał się pod hasłem 85 lat „Challenge 1932” – upamiętniającym  rocznicę zwycięstwa kapitana pilota Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych, organizowanych w Berlinie w 1932 roku.


Foto: Paweł  / Tekst: Paweł, Grzegorz