ZW
Aktualności
INTERNATIONAL DOG HANDLERS BIATHLON-  LEOPOLDSBURG/BELGIUM
08.06.2017
W dniu 08.06.2017 r. w Belgii odbyły się Międzynarodowe zawody w psim biatlonie w których uczestniczyli przewodnicy psów wraz ze swoimi podopiecznymi z OSŻW w Warszawie.

   Do belgijskiego Leopoldsburga zjechali przewodnicy psów z siedmiu  krajów m.in. z Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Łotwy, Danii, Wielkiej Brytanii i Polski. W zawodach uczestniczyli przewodnicy zarówno z wojska jak i policji. Biatlon rozgrywany był na dystansie około 9 km w kategoriach psów patrolowych i specjalnych.

   Zawodnicy oprócz tradycyjnego  strzelania musieli pokonać różnego rodzaju przeszkody terenowe, w tym wodne oraz wysokościowe,  jak i wykonać określone zadania. Decydującym kryterium ocenianym podczas zawodów było jak najszybsze pokonanie trasy oraz zaliczenie wszystkich zadań.

    W zawodach uczestniczyło ponad 90 zawodników. Przewodnicy z OSŻW w Warszawie zajęli 8 i 9 miejsce w kategoriach psów patrolowych  i specjalnych. Udział w tego typu zawodach pogłębia więź między przewodnikiem a psem oraz pozwala sprawdzić umiejętność wzajemnej współpracy, a także  wartość użytkową psa służbowego.

 

Foto: Majki, Dorota Kotowska  / Tekst: Majki

   

 

>ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII<