ZW
Aktualności
DZIEŃ DZIECKA W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA
10.06.2017
W dniu 10.06.2017 r. Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie uczestniczył w pikniku z okazji Dnia Dziecka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

   W otwartym pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Motocyklowe VFR Polska dla dzieci hospitalizowanych w Centrum Zdrowia Dziecka z okazji Dnia Dziecka już po raz trzeci wzięli udział Żandarmii z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. 
  
Na stoisku promocyjnym można było obejrzeć broń i sprzęt specjalistyczny będący na wyposażeniu Oesu. Ratownicy medyczni prowadzili zajęcia z udzielania pierwszejpomocy.
   W tym roku głównymi atrakcjami dla dzieci były m.in. popis stuntu – wyczynowej jazdy na motocyklu, jazdy z dziećmi na motocyklach, quadach, pojazdach specjalnych,a także pokazy modeli samolotów zdalnie sterowanych.
   Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przewodnika z psem służbowym, z którym po pokazie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia.

   Dla dzieci, które ze względów zdrowotnych nie mogły same uczestniczyć w pikniku czekała miła niespodzianka. Organizatorzy wraz z żołnierzami naszego Oddziału odwiedzili ich na salach wręczając wszystkim dzieciom prezenty.

Foto: Konrad / Tekst: Konrad